Laser frakcyjny CO2 – zmiany skórne

Laseroterapia

Najskuteczniejsza metoda na pozbycie się kurzajek, znamion barwnikowych oraz innych narośli na skórze. Pozwala na bezbolesne i bezinwazyjne pozbycie się skórnego problemu podczas jednego krótkiego zabiegu. Jeśli chcesz usunąć zmianę skórną bezboleśnie i bez użycia skalpela, to zabieg z użyciem lasera frakcyjnego CO2 jest dla Ciebie idealnym rozwiązaniem.

Informacje o zabiegu

CZAS TRWANIA ZABIEGU

10 – 30 minut

CZĘŚĆ CIAŁA

twarz / ciało

WYMAGA PIELĘGNACJI

nie moczymy, krem spf 50, nie zaklejamy powstałej ranki, zakaz sauny, basenu

CZĘSTOTLIWOŚĆ POWTÓRZEŃ

co 14 – 30 dni

CZAS REKONWALESCENCJI

7 – 14 dni

ZNIECZULENIE

tak

OBJAWY PO ZABIEGU

strupki

ILOŚĆ ZABIEGÓW W SERII

1 – 5

Cennik laseroterapii

Usuwanie kurzajek i brodawek

Zobacz efekty po zabiegu

Przed zabiegiem

Po zabiegu

Opinie naszych klientów

Laserowe usuwanie – sposób na kurzajki

Brodawki skórne, potocznie nazywane kurzajkami, są wywoływane przez wirusa brodawczaka ludzkiego (HPV). Brzmi to poważnie, ale nie ma powodów do paniki – dotychczas znaleziono ponad 100 odmian wirusa HPV. Powstawanie kurzajek powodują jego łagodne odmiany, dlatego brodawki są przede wszystkim problemem estetycznym. Najczęściej pojawiają się na dłoniach i stopach, dlatego mogą sprawiać ból podczas chodzenia i innych codziennych czynności. Rozdrapanie brodawki często prowadzi do powstawania kolejnych zmian, dlatego lepiej nie czekać, tylko jak najszybciej zdecydować się na usuwanie kurzajek w Warszawie.

Dlaczego warto postawić na laserowe usuwanie kurzajek w Warszawie?

W Internecie można znaleźć domowe sposoby, a w aptece – preparaty bez recepty na brodawki. Niestety takie metody nie są zbyt skuteczne, dlatego znacznie pewniejszym wyborem jest usuwanie kurzajek laserem frakcyjnym w Warszawie. Wystarczy kilkanaście sekund, aby światło lasera zniszczyło brodawkę. Wszystko zależy od wielkości zmiany, ale w wielu przypadkach wystarczy jeden zabieg, aby pozbyć się problemu.

Usuwanie kurzajki w Warszawie nie wymaga żadnego specjalnego przygotowania, dlatego nie jest kłopotliwe dla Klienta. Wystarczy, że kosmetolog obejrzy zmianę i wykluczy występowanie przeciwwskazań do laseroterapii. Oprócz tego, zabieg jest krótki, ponieważ trwa zaledwie 10-15 minut. Jak widać, walka z kurzajkami nie musi być żmudna i długotrwała. Przed zabiegiem nie ma powodów do obaw – stosujemy znieczulenie miejscowe, dlatego laserowe usuwanie kurzajek jest bezbolesne.

To mało uciążliwe, a jednocześnie radykalne rozwiązanie, ponieważ pozwala pozbyć się całej kurzajki, razem z korzeniem, czyli naczynkami odżywiającymi zmianę. Wiązka lasera jest skierowana tak precyzyjnie, że nie uszkadza zdrowych tkanek otaczających brodawkę. Po zabiegu zostają tylko drobne strupki, a gdy odpadną – na miejscu kurzajki nie ma blizny. Do zalet laseroterapii należą właśnie szybkie gojenie i brak kłopotliwej rekonwalescencji.

Profilaktyka – jak uniknąć powrotu kurzajek?

Kurzajki niestety mają skłonność do nawracania, a o kontakt z wirusem HPV nietrudno. Ryzyko ponownego pojawienia się brodawek można jednak znacznie zmniejszyć, stosując się do kilku prostych zasad:

 • Zawsze zakładać klapki na basenach, w saunach, szatniach itp.
 • Nie pożyczać butów, skarpetek ani ręcznika.
 • Po myciu zawsze dokładnie wycierać stopy do sucha.
 • Nie dotykać kurzajek – po przypadkowym dotknięciu od razu umyć ręce.

Kurzajki częściej pojawiają się u dzieci i przy osłabionej odporności, ale nie jest to regułą, dlatego narażony jest każdy z nas. Jeśli zmiana się pojawiła, najlepiej jak najszybciej zapisać się na usunięcie kurzajki w Warszawie.

Laser – skuteczna broń w walce z brodawkami

Chociaż brodawki zazwyczaj pojawiają się na dłoniach i stopach, mogą też występować np. w miejscach intymnych. Laserowe usuwanie kurzajek w Warszawie pozwala pozbyć się również tego problemu i to bardzo często już po jednym, krótkim zabiegu. Szukasz sposobu na usuwanie nieestetycznych zmian na skórze? Zadzwoń i umów się na zabieg laserem frakcyjnym!

FAQ

Na czym polega zabieg usunięcia zmiany skórnej laserem frakcyjnym CO2?

Laser frakcyjny CO2 to nowoczesne urządzenie stosowane do usuwania drobnych zmian skórnych, takich jak kurzajki, pieprzyki czy naczyniaki. Wiązka lasera wnika do wody, która znajduje się w skórze, a dokładniej w usuwanej zmianie skórnej. Następnie tkanka pochłania wiązkę lasera u ulega spaleniu lub odcięciu (w przypadku brodawki czy pieprzyka). Efektem jest całkowite usunięcie zmiany skórnej, bez śladu w postaci blizn.

Zabieg jest całkowicie bezpieczny i może być stosowany zarówno u dorosłych, jak i dzieci. Wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Jeśli zależy Ci na czasie, możesz kupić w aptece plastry znieczulające (koszt ok.30zł), w innym wypadku należy doliczyć 30 minut na znieczulenie w naszym gabinecie.

Czas trwania zabiegu uzależniony jest od wielkości zmiany skórnej. Należy pamiętać, że w niektórych przypadkach, konieczne będzie wykonanie jeszcze jednego zabiegu po 2 tygodniach.

Jakie są wskazania do zabiegu usuwania zmian skórnych laserem frakcyjnym CO2?

 • włókniaki
 • brodawki wirusowe
 • naczyniaki rubinowe
 • znamiona barwnikowe
 • brodawki narządów płciowych

Jakie są przeciwwskazania do usuwania zmian skórnych laserem frakcyjnym CO2?

 • nowotwory
 • ciąża i okres karmienia piersią
 • choroby skóry (bielactwo, łuszczyca)
 • aktywne choroby skóry (np. opryszczka)
 • zranienia naskórka w miejscu wykonania zabiegu
 • niektóre choroby przewlekłe (np. cukrzyca, epilepsja)
 • stosowanie niektórych leków (np. przeciwdepresyjnych, fotouczulających)

Jak przygotować się do zabiegu usuwania zmian skórnych laserem frakcyjnym CO2?

Zabieg usuwania zmian skórnych laserem CO2 nie wymaga specjalnego przygotowania skóry w domu. Podczas konsultacji kosmetolog dokładnie ogląda zmianę, a następnie, jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań, przystępuje do usunięcia skórnego problemu.

Jakie są zalecenia po zabiegu usuwania zmian skórnych laserem frakcyjnym CO2?

Skóra poddana zabiegowi lekko się czerwieni, może pojawić się obrzęk, a czasami również strupek, który utrzymuje się przez około tydzień.

Po zabiegu nie zaleca się ekspozycji na światło słoneczne, korzystania z solarium oraz sauny. Niewskazane jest również korzystanie z siłowni i basenu, do momentu odpadnięcia strupka – przyśpieszy to proces gojenia. Należy także ograniczyć zabiegi pielęgnacyjne w obszarze usuniętych zmian.

Laser frakcyjny CO2

Potrzebujesz konsultacji?

Zostaw do siebie kontakt – oddzwonimy.

Jeżeli wciąż masz wątpliwości lub chcesz zapytać o szczegóły zabiegu lub oferty, zostaw swój numer telefonu, a oddzwonimy do Ciebie i odpowiemy na wszystkie pytania.