Laser frakcyjny CO2 – zmiany skórne

Laseroterapia

Najskuteczniejsza metoda na pozbycie się kurzajek, znamion barwnikowych oraz innych narośli na skórze. Pozwala na bezbolesne i bezinwazyjne pozbycie się skórnego problemu podczas jednego krótkiego zabiegu. Jeśli chcesz usunąć zmianę skórną bezboleśnie i bez użycia skalpela, to zabieg z użyciem lasera frakcyjnego CO2 jest dla Ciebie idealnym rozwiązaniem.

Informacje o zabiegu

CZAS TRWANIA ZABIEGU

10 – 30 minut

CZĘŚĆ CIAŁA

twarz / ciało

WYMAGA PIELĘGNACJI

nie moczymy, krem spf 50, nie zaklejamy powstałej ranki, zakaz sauny, basenu

CZĘSTOTLIWOŚĆ POWTÓRZEŃ

co 14 – 30 dni

CZAS REKONWALESCENCJI

7 – 14 dni

ZNIECZULENIE

tak

OBJAWY PO ZABIEGU

strupki

ILOŚĆ ZABIEGÓW W SERII

1 – 5

FAQ

Na czym polega zabieg usunięcia zmiany skórnej laserem frakcyjnym CO2?

Laser frakcyjny CO2 to nowoczesne urządzenie stosowane do usuwania drobnych zmian skórnych, takich jak kurzajki, pieprzyki czy naczyniaki. Wiązka lasera wnika do wody, która znajduje się w skórze, a dokładniej w usuwanej zmianie skórnej. Następnie tkanka pochłania wiązkę lasera u ulega spaleniu lub odcięciu (w przypadku brodawki czy pieprzyka). Efektem jest całkowite usunięcie zmiany skórnej, bez śladu w postaci blizn.

Zabieg jest całkowicie bezpieczny i może być stosowany zarówno u dorosłych, jak i dzieci. Wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Jeśli zależy Ci na czasie, możesz kupić w aptece plastry znieczulające (koszt ok.30zł), w innym wypadku należy doliczyć 30 minut na znieczulenie w naszym gabinecie.

Czas trwania zabiegu uzależniony jest od wielkości zmiany skórnej. Należy pamiętać, że w niektórych przypadkach, konieczne będzie wykonanie jeszcze jednego zabiegu po 2 tygodniach.

Jakie są wskazania do zabiegu usuwania zmian skórnych laserem frakcyjnym CO2?

 • włókniaki
 • brodawki wirusowe
 • naczyniaki rubinowe
 • znamiona barwnikowe
 • brodawki narządów płciowych

Jakie są przeciwwskazania do usuwania zmian skórnych laserem frakcyjnym CO2?

 • nowotwory
 • ciąża i okres karmienia piersią
 • choroby skóry (bielactwo, łuszczyca)
 • aktywne choroby skóry (np. opryszczka)
 • zranienia naskórka w miejscu wykonania zabiegu
 • niektóre choroby przewlekłe (np. cukrzyca, epilepsja)
 • stosowanie niektórych leków (np. przeciwdepresyjnych, fotouczulających)

Jak przygotować się do zabiegu usuwania zmian skórnych laserem frakcyjnym CO2?

Zabieg usuwania zmian skórnych laserem CO2 nie wymaga specjalnego przygotowania skóry w domu. Podczas konsultacji kosmetolog dokładnie ogląda zmianę, a następnie, jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań, przystępuje do usunięcia skórnego problemu.

Jakie są zalecenia po zabiegu usuwania zmian skórnych laserem frakcyjnym CO2?

Skóra poddana zabiegowi lekko się czerwieni, może pojawić się obrzęk, a czasami również strupek, który utrzymuje się przez około tydzień.

Po zabiegu nie zaleca się ekspozycji na światło słoneczne, korzystania z solarium oraz sauny. Niewskazane jest również korzystanie z siłowni i basenu, do momentu odpadnięcia strupka – przyśpieszy to proces gojenia. Należy także ograniczyć zabiegi pielęgnacyjne w obszarze usuniętych zmian.

Potrzebujesz konsultacji?

Zostaw do siebie kontakt – oddzwonimy.

Jeżeli wciąż masz wątpliwości lub chcesz zapytać o szczegóły zabiegu lub oferty, zostaw swój numer telefonu, a oddzwonimy do Ciebie i odpowiemy na wszystkie pytania.