Laser frakcyjny CO2 – zmiany skórne

Laseroterapia

Najskuteczniejsza metoda na pozbycie się kurzajek, znamion barwnikowych oraz innych narośli na skórze. Pozwala na bezbolesne i bezinwazyjne pozbycie się skórnego problemu podczas jednego krótkiego zabiegu. Jeśli chcesz usunąć zmianę skórną bezboleśnie i bez użycia skalpela, to zabieg z użyciem lasera frakcyjnego CO2 jest dla Ciebie idealnym rozwiązaniem.

Informacje o zabiegu

CZAS TRWANIA ZABIEGU

10 – 30 minut

CZĘŚĆ CIAŁA

twarz / ciało

WYMAGA PIELĘGNACJI

nie moczymy, krem spf 50, nie zaklejamy powstałej ranki, zakaz sauny, basenu

CZĘSTOTLIWOŚĆ POWTÓRZEŃ

co 14 – 30 dni

CZAS REKONWALESCENCJI

7 – 14 dni

ZNIECZULENIE

tak

OBJAWY PO ZABIEGU

strupki

ILOŚĆ ZABIEGÓW W SERII

1 – 5

Cennik laseroterapii

Usuwanie kurzajek i brodawek

Zobacz efekty po zabiegu

Przed zabiegiem

Po zabiegu

Opinie naszych klientów

Kurzajki – jak powstają?

Kurzajki, czyli brodawki wirusowe, pojawiają się na skórze w wyniku zakażenia wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV). Przybierają postać niewielkich grudek lub narośli, które mają gładką i błyszczącą powierzchnię, różniącą się kolorem od zdrowej skóry.

W większości przypadków, są wyłącznie problemem estetycznym, ale u niektórych osób mogą również powodować ból i dyskomfort, np. kiedy mają tendencje do wrastania w skórę, jak brodawki dłoniowe i podeszwowe.

Ponadto, rozdrapanie brodawki często prowadzi do powstawania kolejnych zmian, dlatego lepiej nie czekać, tylko jak najszybciej zdecydować się na usuwanie kurzajek skutecznym sposobem.  

Laserowe usuwanie brodawek 

W internecie można znaleźć domowe sposoby ułatwiające pozbycie się brodawek, a w aptece specjalne preparaty, które pomagają złuszczyć zmianę lub ją wymrozić. Niestety, takie metody nie są zbyt skuteczne i muszą być stosowane przez długi, żeby przyniosły efekt. 

Dlatego znacznie lepszym wyborem jest usunięcie kurzajek laserem frakcyjnym, który w kilkanaście sekund potrafi zniszczyć brodawkę, bez uszkadzania zdrowych tkanek. Wszystko zależy od wielkości zmiany, ale w wielu przypadkach, wystarczy jeden zabieg, aby pozbyć się tego problemu.  

Jak wygląda zabieg usunięcia brodawek wirusowych laserem frakcyjnym?

Laserowe usuwanie zmian skórnych polega na precyzyjnym odparowaniu kurzajki za pomocą wiązki lasera, która nie uszkadza zdrowej tkanki. Laser zmniejsza również ryzyko krwawienia i infekcji. 

Zabieg usuwania kurzajek jest bezpieczny i krótki – trwa zaledwie 10-15 minut. Co więcej, jest bezbolesny, ponieważ stosuje się znieczulenie miejscowe. 

Po zabiegu zostają tylko drobne strupki, a gdy odpadną, na miejscu kurzajki nie ma blizny, co jest ogromną zaletą tej metody. Do zalet laseroterapii należy także szybkie gojenie i brak kłopotliwej rekonwalescencji.

Usuwanie znamion skórnych w Beauty4ever

Brodawki zazwyczaj pojawiają się na dłoniach i stopach, ale mogą również występować w miejscach intymnych. Są problemem głównie estetycznym, ale w zależności od wielkości i umiejscowienia, mogą u niektórych powodować ból i dyskomfort.

Laserowe usuwanie kurzajek w naszej klinice zlokalizowanej w Warszawie, pozwala pozbyć się tego problemu już po jednym, krótkim zabiegu. Dlatego, jeśli szukasz sposobu na usunięcie nieestetycznych zmian na skórze, zadzwoń do Beauty4ever i umów się na zabieg laserem frakcyjnym!

FAQ

Na czym polega zabieg usunięcia zmian skórnych laserem frakcyjnym CO2?

Laser frakcyjny CO2 to nowoczesne urządzenie stosowane do usuwania drobnych zmian skórnych, takich jak np. kurzajki, pieprzyki, czy naczyniaki. Podczas zabiegu, wiązka lasera wnika do wody, która znajduje się w skórze, a dokładnie w usuwanej zmianie skórnej, a następnie tkanka pochłania promieniowanie i ulega spaleniu lub odcięciu (w przypadku brodawki i pieprzyka), czego efektem jest całkowite usunięcie zmiany skórnej, bez śladu w postaci blizn.

Usuwanie kurzajek laserem to całkowicie bezpieczny zabieg, który może być stosowany zarówno u dorosłych, jak i dzieci. Wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym.

Czas trwania zabiegu uzależniony jest od wielkości zmiany skórnej. Należy pamiętać, że w niektórych przypadkach, konieczne jest wykonanie jeszcze jednego zabiegu po 2 tygodniach.

Jakie są wskazania do zabiegu usuwania zmian skórnych laserem frakcyjnym CO2?

 • brodawki wirusowe,
 • brodawki narządów płciowych,
 • naczyniaki rubinowe,
 • włókniaki,
 • znamiona barwnikowe.

Jakie są przeciwwskazania do laserowego usuwania kurzajek?

 • aktywne choroby skóry (np. opryszczka),
 • ciąża i okres karmienia piersią,
 • choroby nowotworowe,
 • choroby skóry (bielactwo, łuszczyca),
 • niektóre choroby przewlekłe (np. cukrzyca, epilepsja),
 • stosowanie niektórych leków (np. przeciwdepresyjnych, fotouczulających),
 • zaburzenia krzepnięcia krwi,
 • zranienia naskórka w miejscu wykonania zabiegu.

Jak przygotować się do zabiegu usuwania brodawek laserem frakcyjnym CO2?

Zabieg usuwania zmian skórnych laserem CO2 nie wymaga specjalnego przygotowania skóry w domu. Podczas konsultacji kosmetolog dokładnie ogląda zmianę, a następnie, jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań, przystępuje do usunięcia skórnego problemu.  

Jakie są zalecenia po usuwaniu brodawek laserem frakcyjnym CO2?

Skóra poddana zabiegowi lekko się czerwieni. Może pojawić się obrzęk, a czasami również strupek, który utrzymuje się około tygodnia. Dlatego po zabiegu nie zaleca się ekspozycji na światło słoneczne, korzystania z solarium i sauny. 

Niewskazane jest również korzystanie z siłowni i basenu, aż do momentu odpadnięcia strupka. Należy także ograniczyć zabiegi pielęgnacyjne w obszarze usuniętych zmian.

Czy da się uniknąć nawrotu kurzajek?

Kurzajki niestety mają skłonność do nawracania, a o kontakt z wirusem HPV nietrudno. Chociaż częściej zmiany te pojawiają się u dzieci i przy osłabionej odporności, to nie jest to regułą, dlatego narażony jest każdy z nas. 

Ryzyko ponownego pojawienia się brodawek można jednak znacznie zmniejszyć. Wystarczy stosować się do kilku prostych zasad:

 • Zawsze zakładaj klapki na basenach, w saunach, szatniach i innych miejscach publicznych.
 • Nie pożyczaj nikomu swoich butów, skarpetek i ręcznika.
 • Po myciu zawsze dokładnie wycieraj stopy do sucha.
 • Nie dotykaj kurzajek, a po przypadkowym dotknięciu, idź od razu umyć ręce.

Laser frakcyjny CO2

Potrzebujesz konsultacji?

Zostaw do siebie kontakt – oddzwonimy.

Jeżeli wciąż masz wątpliwości lub chcesz zapytać o szczegóły zabiegu lub oferty, zostaw swój numer telefonu, a oddzwonimy do Ciebie i odpowiemy na wszystkie pytania.